Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

[VIDEO] Zielona Radość, czyli leśnicy dzieciom


[VIDEO] Zielona Radość, czyli leśnicy dzieciom

Leśnicy z poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji „Zielona Radość – podaj dalej" wsparli małych pacjentów z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu.

 

Akcja „Zielona Radość – podaj dalej" to dwuczęściowy projekt, którego drugi etap właśnie się odbył. Pierwszym podaniem dalej  było wspólne kolędowanie leśników z terenu RDLP w Poznaniu, dzieci z przedszkola Akademia Rozwoju w Skokach oraz jednej z zastępczych rodzin. To pierwsze spotkanie odbyło się w połowie grudnia w Ośrodku Edukacyjnym Łysy Młyn w Nadleśnictwie Łopuchówko.

W świątecznej atmosferze razem pakowano prezenty dla dzieci z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu. Owocem tego spotkania jest materiał filmowy, który powstał z myślą o dzieciach z oddziału onkologicznego w Poznaniu. Elementem filmu jest również muzyczna niespodzianka przygotowywana przez przedszkolaki, które były bardzo przejęte występem dla swoich rówieśników ze szpitala.

W realizację filmu oraz zbiórkę leśnych prezentów zaangażowali się również administratorzy leśnych profili z całego kraju. -  Dzięki współdziałaniu ludzi pełnych pasji, pozytywnej energii i „zielonej radości" powstała wspaniała inicjatywa, która dodaje skrzydeł do podejmowania dalszych działań. Dzięki tej akcji widać jak niesamowita siła drzemie w leśnikach. Jak wspaniale potrafią połączyć siły, by razem stworzyć coś pięknego - mówią poznańscy leśnicy.

Drugi, finałowy etap akcji odbył się już w styczniu. Dzięki współpracy leśników z poznańskiej dyrekcji LP, pracowników i wolontariuszy Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu przeprowadzono niecodzienne warsztaty z edukacji leśnej. Warsztaty zorganizowano na dwóch oddziałach onkologii dziecięcej w Poznaniu – dzieci młodszych (0-4 lat) oraz starszych i młodzieży (5-18 lat).

Dzieci z tych oddziałów nie mają za wiele okazji na wycieczkę do lasu i spotkanie z leśnikami. Dlatego leśnicy postanowili las przynieść do nich.


Podczas warsztatów „Zwierzęta naszych lasów" na stanowisku „mikroskopowym" dzieci mogły obejrzeć preparaty z owadami saproksylicznymi zatopionymi w specjalnym tworzywie. Swoje tajemnice odkrywały stworzenia leśnego mikrokosmosu, w tym przyjazne pszczoły, budzące postrach kleszcze czy niewidoczne dla ludzkiego oka roztocza.

Na „ptasim" stanowisku młodzi adepci wiedzy leśnej uczyli się rozpoznawania głosów różnych gatunków ptaków a także porównywały niezwykłą budowę piór nocnych i dziennych skrzydlatych drapieżników. Sekret bezszelestnego lotu puchacza zdradziła lupa, podstawowe narzędzie prawdziwego przyrodnika.


Dużym zainteresowaniem cieszyło się również zbijanie budek lęgowych i karmników. Wykonane przez pacjentów konstrukcje już wkrótce zostaną powieszone na drzewach w pobliżu szpitala. Leśnicy przygotowali także karmę dla ptaków, którą podopieczni oddziału będą mogli samodzielnie umieścić w przyszpitalnym karmniku.

Dzieci mogły również porównać poroże jelenia z porożem łosia, daniela i sarny oraz odcisnąć w masie solnej tropy leśnych zwierząt. Na ostatnim stanowisku  , każdy kto miał ochotę, mógł skorzystać z zabaw i gier edukacyjnych. Przy okazji edukowano również rodziców chorych dzieci.


- Najwspanialszym podziękowaniem za przeprowadzenie akcji „Zielona Radość – podaj dalej" był dla nas uśmiech dzieci z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu oraz ta niesamowita iskra zainteresowania leśnymi tematami, która pojawiła się w ich oczach podczas warsztatów – dodają leśnicy.

Informacja za: lasy.gov.pl

 

fot. Bartosz Popiołek


Komentarze

Podobne informacje

Psycholog dziecięca: Czy wiesz, ile ruchu potrzebuje Twoje dziecko każdego dnia?

Psycholog dziecięca: Czy wiesz, ile ruchu potrzebuje Twoje dziecko każdego dnia?

2017-04-21 10:46:52

- Aktywne dzieci lepiej pracują w grupie, lepiej radzą sobie z porażkami, wykazują się większą cierpliwością i rozumieją, że na nagrodę za wysiłek trzeba czasem trochę poczekać - mówi Magdalena Chorzewska, znana psycholog dziecięca i specjalistka ds. żywienia.


MEN: Zachęcamy do udziału w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

MEN: Zachęcamy do udziału w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych

2017-04-21 00:34:21

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce”, organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim z wizytą w MP nr 2 oraz w Salezjańskim Gimnazjum i Liceum

Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim z wizytą w MP nr 2 oraz w Salezjańskim Gimnazjum i Liceum

2017-04-12 11:28:04

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła we wtorek Miejskie Przedszkole nr 2 oraz Zespół Szkół Salezjański im. Henryka Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim.


[VIDEO] 32 proc. dzieci w wieku 5–36 miesięcy ma niewłaściwą masę ciała. To efekt zbyt krótkiego karmienia piersią, niewłaściwego rozszerzania diety i nieprawidłowej diety po 1 roku życia

[VIDEO] 32 proc. dzieci w wieku 5–36 miesięcy ma niewłaściwą masę ciała. To efekt zbyt krótkiego karmienia piersią, niewłaściwego rozszerzania diety i nieprawidłowej diety po 1 roku życia

2017-04-06 13:35:35

61 proc. polskich niemowląt jest zbyt wcześnie odstawianych od piersi i za szybko są im podawane posiłki dla dorosłych, które mogą być dla nich nieodpowiednie – wynika z przeprowadzonych przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie badań, zainicjowanych przez Fundację NUTRICIA. Aż 88 proc. dzieci po 1 roku życia spożywa za mało warzyw, a posiłki podawane najmłodszym zawierają sól i cukier.


Szybki internet dla kolejnych szkół

Szybki internet dla kolejnych szkół

2017-03-29 12:53:17

W trzy lata Orange Polska podłączy ponad 4,5 tys. szkół w całej Polsce do sieci światłowodowej, umożliwiając im korzystanie z internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Dziś Ministerstwo Cyfryzacji podpisało w tej sprawie porozumienie z kolejnym operatorem telekomunikacyjnym.


[VIDEO] Balonowe szaszłyki. Jedyne w swoim rodzaju! Zróbcie je razem z nami!

[VIDEO] Balonowe szaszłyki. Jedyne w swoim rodzaju! Zróbcie je razem z nami!

2017-03-09 15:34:40

Dzieci kochają magię, pod każdą postacią, bo ich wyobraźnia jest magiczna. To ona sprawia, że wierzą w Mikołaja, Zębową Wróżkę, Zaczarowaną Różdżkę. Czy w to, że bankomat daje pieniądze, kiedy do niego podejdziesz i powiesz, na jaki cel potrzebujesz pieniędzy i jaką kwotę.


[VIDEO] Jak w domowych warunkach zrobić aktywny wulkan

[VIDEO] Jak w domowych warunkach zrobić aktywny wulkan

2017-03-08 15:07:45

Nie każdy wie, jak w domowych warunkach zrobić aktywny wulkan. Chcemy zachęcić Was do przeprowadzenia takiego eksperymentu właśnie w domu.


KKS Lech Poznań – „Kibicuj z klasą” w dniu urodzin Lecha

KKS Lech Poznań – „Kibicuj z klasą” w dniu urodzin Lecha

2017-03-01 15:32:13

19 marca podczas spotkania Lecha Poznań z Górnikiem Łęczna (godzina 15:30) odbędzie się kolejna edycja akcji „Kibicuj z klasą”. Bezpłatny udział w niej mogą wziąć wszystkie grupy zorganizowane dzieci i młodzieży w wieku do 16. roku życia. To akcja przygotowana nie tylko dla szkół i placówek wychowawczo-opiekuńczych, ale także dla klubów sportowych, kółek zainteresowań, czy po prostu znajomych. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Trwają ferie zimowe z Instytutem Pamięci Narodowej

Trwają ferie zimowe z Instytutem Pamięci Narodowej

2017-02-16 15:33:51

Oddziały IPN przygotowały w czasie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży m.in. wykłady, wystawy, gry, warsztaty radiowe oraz pokazy filmów.


Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

Bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

2017-02-08 10:34:57

Trwają ferie zimowe. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Dla ich opiekunów to czas szczególnego zainteresowania się warunkami bezpieczeństwa podczas tego wypoczynku.